Pečovatelskou službu podporuje program Patriot realizovaný Mondi Štětí
10. června 2021 Pečovatelská služba

Pečovatelskou službu podporuje program Patriot realizovaný Mondi Štětí

Mondi Štětí z programu Patriot finančně podpořil projekt „Transportní systém“ Pečovatelské služby Farní charity Litoměřice. Projekt je zaměřen na pořízení transportního systému, jež slouží k manipulaci s klientem, který se nedokáže pohybovat bez pomoci druhé osoby. Tento systém pomáhá nejenom klientům, ale i pracovníkům v přímé péči, protože zkvalitní komplexní péči, přinese pohodlí a bezpečí.

Pečovatelská služba Farní charity Litoměřice žádala o finanční dar na 2 transportní systémy, které poslouží k manipulaci s klientem, který se nedokáže bez pomoci druhé osoby pohybovat. Jedná se o protiskluzové podložky, kluzné podložky a desky, pásy s úchyty, transportní pásy k manipulaci s klientem na lůžku a točnu k otočení klienta. Systémy přinesou pohodlí nejen klientovi, který potřebuje k přesunům pomoc druhé osoby, ale i pracovníkům v přímé terénní péči, neboť jim usnadní manipulaci s klientem a vyhnou se tak bolestem zad či úrazům.

​Společnost Mondi je jedním z předních výrobců papíru a celulózy na světě. V roce 2019 oslavila 70 let výroby papíru ve Štětí a úspěšně realizovala významné investiční projekty na modernizaci závodu. Společnost má vizi a strategii pro budoucnost a o svůj úspěch se umí podělit. Je patriot regionu a každý rok podpoří projekty místních organizací pro rozvoj měst a obcí v jejím okolí. Program Patriot společnosti Mondi Štětí a.s. je dotačním programem, v rámci kterého mohla Pečovatelská služba Farní charity Litoměřice zažádat o finanční podporu na projekt neziskových organizací. Společnost Mondi společně s námi tvoří místo, kde nás baví žít. 

Díky spolupráci s přední společností v oblasti prodeje kvalitních zdravotnických pomůcek na českém trhu můžou mít naši zaměstnanci chráněno zdraví při výkonu své práce. Za Pečovatelskou službu se snažíme vytvářet podmínky k tomu, abychom minimalizovali pracovní úrazy či nemoci z povolání. Snažíme se odkrývat rizika a eliminovat je správným použitím osobních ochranných pracovních pomůcek. Pomůcky, které chceme pořídit, pomohou nejen při ochraně zaměstnanců, ale i našich klientů, jež potřebují i několikrát denně pomoc s péčí o svou osobu. Tyto pomůcky neohrozí životy, bezpečnost ani zdraví, ale naopak pomáhají zkvalitnit komplexní péči o osobu.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat společnosti Mondi Štětí, a.s. za program Patriot, že vnímá naše potřeby a finančně nás v této nelehké době podporuje.

Velmi děkujeme, za pečovatelskou službu Bc. Alena Mohauptová, vedoucí Pečovatelské služby.

abdcef

Bc. Alena Mohauptová

vedoucí a sociální pracovník - Pečovatelská služba
Tel.: 731 402 424 E-mail: WerxRWcg38Hz-~l7VX~pT6bl85prRb~lW5pJ