Strom přání pomáhá ke splnění přání o hezké knize

Strom přání pomáhá ke splnění přání o hezké knize

Farní charita Litoměřice uspořádala i letos akci, kdy si mohli senioři Domova na Dómském pahorku, kteří mají rádi posezení s knihou napsat přání, které jim prostřednictvím nakladatelství Kosmas bylo splněno a získali knihu jako dárek.

Jednou z dalších akcí, které Farní charita Litoměřice mohla s velkou radostí zprostředkovat a udělat tak opět něco pro naše milé seniory, byla nakladatelstvím Kosmas pořádaná charitativní akce nazvaná „Strom přání“.

Tato událost je pořádána vždy v období vánočních svátků, kdy chceme našim seniorům udělat radost a něčím je podpořit. V tomto případě se jedná o to, že si senioři, kteří mají zájem a rádi čtou, mohou vybrat knihu, kterou by si rádi přečetli. Napíší své přání na lísteček, který je posléze pověšen na vánoční strom v prodejnách knih nakladatelství Kosmas. Tam již záleží na každém návštěvníkovi, zda chce obdarovat někoho novou knihou. Ze stromu si vybere náhodný lísteček a knihu zaplatí. Tato kniha je posléze jako dárek předána tomu, komu přání patří. Akce je načasovaná tak, aby se kniha k majiteli dostala ještě před Štědrým dnem. A naší milou povinností je jim knihu, která je zabalena skutečně jako dárek, předat.

Je to krásná ukázka lidské solidárnosti a lásky k lidem. Touha udělat radost a splnit tak malé přání, přitom nestojí příliš. Přesto dokáže skutečně potěšit ty, kteří čekají, zda se jim kniha pod stromečkem objeví. Podporou takových akcí vyjadřujeme úctu a lásku těm, kteří si to skutečně zaslouží znovu a znovu. Musí vědět, že nejsou sami a že na ně někdo myslí, ať je to už kdokoliv.

Za Farní charitu Litoměřice

Veronika Chaloupková
pověřená vedoucí Domova na Dómském pahorku

Související galerie