Premiéra filmu Moje století

Premiéra filmu Moje století

Klientka Domova na Dómském pahorku paní Vlasta Šumová je jednou z protagonistek filmu režisérky Theodory Remundové Moje století. V  pondělí 5. listopadu 2018 se v kině Lucerna uskutečnila slavnostní premiéra.

 

Moje století je mozaikou příběhů 25 stoletých Čechů a Slováků ve století naší republiky. Jednou z aktérek filmu je 102 letá klientka Domova na Dómském pahorku paní Vlasta Šumová, kterou celý život provází hra na klavír.

Paní Šumová je ve skvělé kondici a pozvání na premiéru s radostí přijala. V Lucerně ohromila tím, s jakou lehkostí a úsměvem zahrála všem přítomným několik nádherných skladeb na klavír. Film režisérky Theodory Remundové je dvoudílný, po 50 minutách a v celém rozsahu je protkaný hudbou, kterou hrála paní Šumová při natáčení. Slavnostní premiéru uváděla herečka Iva Janžurová.

Paní Šumovou do Lucerny doprovodilo několik osob blízkých a zaměstnanců domova pro seniory. Díky dobré spolupráci s městem Litoměřice, byla zajištěna doprava na premiéru filmu. Slavnostní večer se pro všechny přítomné stal nezapomenutelným zážitkem.  

Jitka Věrnochová, vedoucí Domova na Dómském pahorku

Související galerie