Mikuláš s jeho tradičním doprovodem obdaroval seniory na Dómském pahorku

Mikuláš s jeho tradičním doprovodem obdaroval seniory na Dómském pahorku

Farní charita Litoměřice jako již každý rok uspořádala mikulášskou nadílku pro své seniory, tentokrát den před jeho tradičním příchodem, aby si mohli klienti Domova dosyta dopřát a užít přítomnosti Mikuláše, anděla a čerta v podání úžasných pečovatelek.

Je to již tradice, která se stala nedílnou součástí vánočních svátků a také určitou terapií pro klienty Domova pro seniory na Dómském pahorku. Na chodbách Domova se po celý den objevuje krásná trojice symbolů vánoc, která neuvěřitelným způsobem dokáže potěšit a rozzářit tváře všech, kteří je buď na pokojích či přímo na chodbě s radostí a nadšením dětské duše vítají.

Tři dámy, které se rozhodly dnes dát svým milým stařenkám a stařečkům ještě o kousek více, než je jejich běžnou náplní práce. Pohlazení rukou anděla je jako dotek nebe a všichni, kteří jsou jím takto obdarováni, mají okamžitě úsměv na tváři. S vděčností jim vlastní přijímají malý dáreček, který jim Farní charita Litoměřice přichystala. Jejich slova díků jsou nekonečná. To ale my děkujeme za to, že můžeme být součástí jejich životů a jejich dny obohatit o vše, co jim pomůže zvládat tuto životní etapu.

Pečovatelky, které v přestrojení rozdávají radost, vůbec nedělají svým kostýmům ostudu. Když totiž vidíte jejich krásný vztah k seniorům, jak jsou milé a dokáží tak čistě, upřímně a s láskou pohladit, obejmout. Je skvělé, že jsou takové, protože všichni senioři si toto rozhodně zaslouží. Je s podivem, kolik staroušků si pamatuje básničku či písničku. Dokonce občas i nějaký ten vtip, u kterého se všichni zúčastnění zasmějí. Je hezké toto předvánoční dění sledovat a vidět, že dokáže způsobit zkrátka „jen“ obyčejnou radost a takové to chvění někde uvnitř.