Farní charita Litoměřice otevírá „Poradnu pro handicapované“

Farní charita Litoměřice otevírá „Poradnu pro handicapované“

Startuje nový vizionářský projekt roku 2020, který bude zahájen již 1. června. Jedná se o projekt, jehož myšlenka bude realizována Farní charitou Litoměřice za finanční podpory Evropských sociálních fondů a MPSV ČR.

Dne 1.6.2020 bude zahájena činnost kanceláře JOB poradny pro handicapované. Jedná se o projekt, jemuž vdechla život silná a vizionářská myšlenka ředitelky Farní charity Litoměřice Mgr. Karolíny Wankovské DiS. Jedná se o začátek nové cesty pro mnoho občanů, kteří byli doposud opomíjeni a měli málo příležitostí ve své seberealizaci v pracovním životě i ve společenském. Díky projektu „Poradna pro handicapované“ totiž mohou znovu najít smysl v novém zaměstnání, které díky projektu mohou získat.

Zároveň budou moci „otevřít dveře“ a vpustit světlo do svých myslí čímž zjistí, že jsou potřební a žádaní jako všichni ostatní. A to je smyslem celého projektu. Probudit touhu chtít být součástí něčeho velkého, všeho dění kolem nás. Najít práci, která bude dávat smysl a znovu dodá energii mnoha účastníkům projektu! Jsme rádi, že zrod této myšlenky může dát mnoha našim zdravotně znevýhodněným spoluobčanům příležitost nezůstávat pozadu, ale naopak je posune, možná i vystřelí dál! Život má stejnou hodnotu pro každého jednoho člověka a tak jim srze projekt chceme ukázat, že jejich hodnota není o nic menší než hodnota lidí bez handicapu. A možná zjistí, že naopak chuť dělat práci, která je baví a dělat ji dobře je posune o příčku výš nad lidi, kteří sice mohou pracovat, ale nechtějí. Všem účastníkům projektu, kteří se přihlásí a zúčastní, přejeme za Farní charitu Litoměřice mnoho nově objevených možností, jak svůj život obohatit.

Více informací zde.

Za Farní charitu Litoměřice Martin Kontra