Setkání generací v Domově na Dómském pahorku
16. července 2021 Pobytové služby pro seniory

Setkání generací v Domově na Dómském pahorku

Farní charita Litoměřice přivítala v prostorách Domova pro seniory děti, které v rámci příměstského tábora pořádaného Diecézní charitou Litoměřice, přišly svou přítomností udělat radost našim seniorům, aby společně strávili příjemné dopoledne.   

Do té chvíle skrytá energie, jakoby se náhle objevila s příchodem 15 dětí, které se 9. 7. v dopoledních hodinách v doprovodu dobrovolných pracovnic přišly pobavit s klienty domova pro seniory. Senioři s nadšením uvítali možnost strávit s mladou generací několik příjemných chvil. Po celé dopoledne se zúčastnění věnovali různým variacím stolních her, počínaje klasikou Člověče nezlob se, přes hru oblíbenou mezi seniory Domino a mnoho dalšími.

Holky a kluci se prostřídali a vyzkoušeli si všechny hry. Také měly děti možnost si vyzkoušet, jak se hraje hra Boccia (Boča). Alternativu hry Pétanque, kdy se hráči snaží na určeném hřišti co nejvíce přiblížit malé kuličce hodem větší koulí. Boccia vznikla proto, aby ji mohli hrát hráči odkázáni na invalidní vozík. Aktivizační pracovnice, rády přenechaly svou každodenní práci roztomilým dětem a na chvíli se s radostí staly pouhými pozorovatelkami nad tímto oboustranně obohacujícím společenským dopolednem.

A tak se spojily dva světy, které si mohly vzájemně předat něco, co nelze získat žádným jiným způsobem. Z tohoto setkání si každý odnesl to své. V každém případě se všichni hezky bavili a tento den si naplno užili. Již nyní víme, že se naši senioři velice těší, až si takový den zopakují a my doufáme, že takových dnů bude více.

Děkujeme tedy touto cestou dětem, které se u nás postaraly o zpříjemnění všedních okamžiků obyvatel domova.

DSC04087DSC04092DSC04125DSC04140DSC04108DSC04111

Veronika Chaloupková

vedoucí Domova na Dómském pahorku, metodik
Tel.: 417 770 013 E-mail: c.Ey47a7T-uk2~kh6hIkQOQ.YayD3W7%WkvDRW7r