První grilování v Domově na Dómském pahorku

První grilování v Domově na Dómském pahorku

Farní charita Litoměřice využila krásného dne k uspořádání prvního letošního grilování na terase Domova pro seniory na Dómském pahorku. To se koná několikrát do roka. Letos však bylo grilování obzvláště očekávanou událostí, zahalené vnitřní nedočkavostí. Každý, kdo se jí zúčastnil, nelitoval a účast byla opravdu hojná.

Každý ze zaměstnanců se vždy snaží v co největší míře obohatit život našich klientů a pořádat aktivity, které se co nejvíce blíží běžnému životu. Je to velmi důležité pro podporu duševního zdraví a vitálního způsobu života seniorů. Proto se každoročně mimo mnoha dalších akcí, pořádá grilovací posezení s doprovodem živé hudby. Každý si rád zavzpomíná na léta, kdy se aktivně účastnil takových dýchánků, které vždy byly a budou znamením léta. Je to skoro až symbol. A zazpívat si s doprovodem skvělého muzikanta a zpěváka pana Rostislava Pechouška je už jen krůček k oživení příjemných vzpomínek.

Nezůstalo však jen u zpěvu. Mnoho klientek a také klientů, kteří mohli byť jen malinko v rámci svých možností, dokonce tančili. A byla to podívaná nádherná. Jako by bylo dosaženo vítězství v dlouhodobém boji s nepřítelem, radost z možnosti se volně a svobodně nadechnout, zatančit a zazpívat si ve společnosti svých přátel, pečovatelek, aktivizačních pracovnic a dalších pečujících andělů, kteří zde opět byli, aby svou přítomností mohli doprovázet a pečovat o své milé klientky a klienty. Společně si dopřáli grilované dobroty s chlazenými nápoji a mnozí si zůstali sedět v zápalu vyprávění ještě dlouho po ukončení akce.

Velmi nás těší, že se vše vydařilo a akce zapůsobila jako náboj do dalších dní. Věříme, že takových dnů si naši klienti užijí ještě mnoho a budeme se samozřejmě na ně těšit. A všem přejeme, užívejte si krásných dní, tak jako to dokáží naše zlatíčka.  

DSC03781DSC03999DSC03872DSC03854DSC03798

Veronika Chaloupková

vedoucí Domova na Dómském pahorku, metodik
Tel.: 417 770 013 E-mail: c.Ey47a7T-uk2~kh6hIkQOQ.YayD3W7%WkvDRW7r