Kamínky s posláním radosti

Kamínky s posláním radosti

Farní charita Litoměřice přivítala dobrovolníky, kteří si připravili pro klienty významnou akci, jejímž úkolem bylo potěšit klienty v Domově na Dómském pahorku malým dárkem vytvořeným vlastní rukou několika šikovných dobrovolníků. Šlo o malování na kamínky, které na sobě nesly nádherné kresby s různými motivy.

Neživá a obyčejná věc, která se nachází všude kolem nás a v přirozeném stavu nemá pro nikoho velkého významu. To se ale může změnit. Kamínky ač se to nezdá, se dokáží rukama šikovných umělců, proměnit v radost či pěknou dekoraci.

Jakýkoliv dárek či maličkost, dodává našim klientům dobrý pocit, že máme o ně zájem. Proto se nám podařilo dát dohromady několik dobrovolníků, kteří vědí, jaké ovoce jejich práce přinese. Této akce se zúčastnily maminky a jejich děti. I pro ně to byla výzva, ale protože věděli, že touto cestou mohou přinést radost, zhostili se úkolu na výbornou. Nakonec i jim se vše líbilo, protože našli příjemnou činnost na vyplnění dnů, které jsou i pro ně, vzhledem k dnešní komplikované situaci, náročné. A tak nasbírali oblázky, které důkladně omyli a na ně poté za pomocí akrylových barev vytvořili krásné kresby. Z vytvořených obrázků je patrná jejich kreativita a šikovnost.

Takto vyrobené dárky mohou dělat jen radost. Každý senior si mohl vybrat takový, který ho oslovil a něčím zaujal. Kamínků bylo dostatečné množství a tak se dostalo úplně na každého našeho klienta. Děkujeme našim přátelům, kteří nám tímto pomáhají překonat současnou nelehkou situaci a vzbuzují pozitivní náladu u našich klientů a u nás samozřejmě také.

Budeme se těšit na příští várku výtvorů z jejich rukou. Děkujeme.

DSC03498DSC03505DSC03536

Mgr. Karolína Wankovská DiS.

ředitelka Farní charity Litoměřice
Tel.: 417 770 000 E-mail: 68Ey27d7Tpnx1~lk68m%C47%7mzhT65j4mnhTj