Oxygenátory a pulsní oxymetry k zapůjčení ve Farní charitě Litoměřice
18. března 2021 Pečovatelská služba

Oxygenátory a pulsní oxymetry k zapůjčení ve Farní charitě Litoměřice

Pečovatelská služba Farní charity Litoměřice, kvůli velkému zájmu o výpůjčky kompenzačních pomůcek, zakoupila další výrobky, které pomůžou lidem v jejich domácím prostředí. Díky pomůckám, které Pečovatelská služba vypůjčuje, je pro spoustu osob snazší být ve svém domově, namísto v zařízeních zdravotnického typu. 

Pečovatelská služba Farní charity Litoměřice pro výkon své práce potřebuje nejen sehraný pracovní tým, ale i pomůcky, jež pomohou klientům patřičně využít své schopnosti a sílu zapojit se do péče o vlastní osobu. V praxi se denně setkáváme s tím, že klienti nevědí, jaké kompenzační pomůcky existují, nebo že by byly vhodné právě pro ně. Proto nabízíme nejen svým klientům, ale i lidem, o které pečuje jejich rodina či blízcí, vypůjčení těchto pomůcek. 

Pomůcek máme v současné době dostatek a svůj sklad nadále rozšiřujeme. Největší zájem mají klienti o polohovací postele včetně matrací, toaletní křesla, mechanické invalidní vozíky či chodítka. V nabídce máme i další kompenzační pomůcky, mezi které patří sedátka na vany, zvedáky ze židlí, nástavce na WC, židle do sprchy nebo handcycle. 

Nově také nabízíme pulzometry na prst (oxymetry), tlakoměry nebo nové kyslíkové koncentrátory (oxygenátory). 

Oxymetry naplno sledují životní funkce u osob, které mají problémy s astmatem, anemií, hypoxií, kardiovaskulárním systémem nebo poruchami dýchání. Jsou ideální pro každého jedince, a to od malého dítěte po starší osoby. Vhodné jsou i pro osoby, které chtějí sledovat své životní funkce, nebo pro sportovce. 

Tlakoměry dokážou velice přesně změřit krevní tlak, jsou přehledné a mají srozumitelné ikony. Jejich patentovaná manžeta pomáhá se snadným nasazením a nejpřesnějším měřením tlaku. 

Přenosné kyslíkové koncentrátory umožňují domácí oxygenoterapii, která slouží k lepšímu zásobení kyslíkem. Jejich výkon a inhalaci lze upravit dle individuálních potřeb a různých situací. Přístroje pomáhají osobám, které mají chronické onemocnění plic.

Téměř všechny tyto pomůcky jsme schopni zapůjčit týž den, kdy se podepíše smlouva o výpůjčce (kromě polohovací postele a matrace). 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonních číslech 731 402 424, 731 679 077 nebo 417 770 096.

Bc. Alena Mohauptová

vedoucí a sociální pracovník - Pečovatelská služba
Tel.: 731 402 424 E-mail: WerxRWcg38Hz-~l7VX~pT6bl85prRb~lW5pJ