Vítání jara v Charitním domově sv. Zdislava

Vítání jara v Charitním domově sv. Zdislava

Minulý týden se konečně začalo oteplovat, rozkvetla meruňka i rostliny v zahradě našeho domova, a tak se klienti domova a denního stacionáře po dlouho trvajícím chladném období mohli vrátit do svých oblíbených venkovních altánků, zhoupnout se na houpačce či se projít po krásně upravených pěšinkách. V rámci aktivizace si venku zazpívali a zatancovali a pochutnali si na ugrilovaných špekáčcích.

Usměvavý personál si spolu s klienty užil příjemné odpoledne.3

Aktuálně v našem zařízení poskytujeme pobytovou službu 33 uživatelům s různými typy demence. V denním stacionáři se každý den staráme o šest klientů. Jsme tedy zcela kapacitně vytíženi. Jsme však rádi, že obě námi provozované služby významnou měrou pomáhají rodinám s péčí o jejich blízké.

1

Díky ukončenému očkování proti covidu se naši klienti mohou již vydávat na vycházky ke svým příbuzným. Rodinní příslušníci a známí mohou naše klienty navštěvovat i každý den mezi 9,00 – 11,00 a 13,00 – 18,00 v našem zařízení. Trávit společný čas mohou na rozlehlé zahradě, kde mají k dispozici tři altány a několik laviček, nebo v případě nepřízně počasí v přijímací místnosti u hlavního vchodu. Podmínkou pro vstup do domova je doklad o covid negativitě (test PCR, antigenní test, prodělaný covid před méně než 90 dny, příp.cerifikát MZ o ukončeném očkování, od něhož uplynulo 14 dní). Po dobu návštěvy je třeba mít respirátor.

2

 

Mgr. Lydie Hrdličková

vedoucí a sociální pracovník - Charitní domov sv. Zdislava
Tel.: 731 402 430 E-mail: 7rqsVW.jZevm1~l7VX~pT6bl85prRb~lW5pJ