Nadační fond Evy Matějkové umožnil nákup přenosné odsávačky

Nadační fond Evy Matějkové umožnil nákup přenosné odsávačky

Nadační fond Evy Matějkové umožnil nákup přenosné odsávačky.

Po třiceti tisících půjde na vybudování a provozování pokoje paliativní lékařské a ošetřovatelské péče na Gastroenterologii teplické nemocnice Krajské zdravotní a na nákup přenosného stříkačkového infuzního dávkovače, který využijí pacienti Mobilního hospice při ústecké Masarykově nemocnici.

„Dovedeme si představit situaci, do které se dostávají příbuzní vážně nemocného pacienta. Zdravotnictví neumí reagovat a stát vybavuje ty, kteří nechodí do práce. Máme obrovskou snahu vám pomoci, abyste se ve své snaze posunuli o kousek dál. O pomoc můžete žádat opakovaně,“ řekl zástupcům teplické nemocnice Josef Matějka, zakladatel a předseda správní rady NFEM a jednatel společnosti CS-BETON. Fond založil v prosinci 2014 jako poctu své zesnulé manželce Evě společně se svými dětmi, dcerou Petrou Čopovou a synem Markem. Žadatelům zejména z oblastí zdravotnictví a školství pomohl loni částkou 155 tisíc korun a letos celkově 173 511 korunami.

Mobilní hospic při ústecké Masarykově nemocnici dostal na své konto od NFEM už podruhé 30 000 korun. Poprvé na nákup koncentrátoru kyslíku a tentokrát na přenosný infuzní dávkovač. „Ten, který máme, nelze použít u mobilních pacientů. Rádi bychom pořídili přenosný dávkovač a nemocným tak zajistili komfort,“ zdůvodnila žádost Jana Dušánková, vedoucí lékařka s atestací v oboru paliativní medicína a duchovní matka Mobilního hospice.

Novou přenosnou odsávačku pro pacienty v hospicové péči za požadovaný příspěvek 14 018 korun zakoupí Farní charita Litoměřice. Vedle zdravotních a sociálních služeb poskytuje domácí hospicovou péči čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu.

Na roční technické zajištění projektu pro podporu dětí s poruchou autistického spektra využije darovanou částku 11 000 korun Speciální pedagogické centrum při ZŠ Pod Parkem v Ústí nad Labem. Jak řekl výběrové komisi při prezentaci terapeut Lukáš Prostřední, projekt reaguje na nedostatek kvalitních programů, které umožní nemocným dětem lépe zvládat životní situace. Centrum je jediné v Ústeckém kraji a věnuje se dětem mladšího školního věku.

Výběrová komise se opět sejde v prvním čtvrtletí příštího roku. Žádosti lze najít a vyplnit na stránkách www.nfem.cz.

Zdroj: http://www.nfem.cz/clanky/nadacni-fond-venoval-dalsich-85-tisic-korun.html