Elitní mistr kuchař Vladimír Šmejkal v Domově na Dómském pahorku

Elitní mistr kuchař Vladimír Šmejkal v Domově na Dómském pahorku

Farní charita Litoměřice měla tu čest opět přivítat ve svém týmu v kuchyni špičkového mistra kuchaře Vladimíra Šmejkala, který znovu přišel, aby předvedl své kulinářské umění a umožnil tak našim milým seniorům a zaměstnancům zjistit, že jídlo může být i skutečným zážitkem.

Šéfkuchař světového formátu pan Vladimír Šmejkal se již po několikáté tradičně zhostil úkolu a spolu s našimi kolegy v kuchyni se po čtyři dny pokusili o vzbouření se chuťových buněk strávníků kuchyně naší organizace. Jelikož jsou jimi senioři, je tento úkol ještě o kousek náročnější, protože je zapotřebí zohlednit mnoho faktorů, týkajících se omezení způsobených zdravotními potížemi klientů. I tak ale pokaždé šlo o ani ne tak vaření, jako o mistrovský tanec, jehož výsledkem byla výborná jídla.

Mimo standardní jídla si mohli naši klienti tedy vybrat vytvořené skvosty. Pan Šmejkal se pyšní mnoha oceněními jako například zlatou medailí z roku 1998 v Intergastro Stuttgard, zlatou medailí v Mc Cain a mnoha dalšími oceněními. Mnoho špičkových hotelů a restaurací bylo a je často poctěno jeho návštěvou. Jeho kuchařské umění též využilo mnoho významných politických osobností napříč světadíly. V těchto prostředích se pan Šmejkal pohybuje jako ryba ve vodě i nadále. Jeho zkušenosti jsou tedy skutečně obdivuhodné. O to více je pro nás ctí, jeho kvalitami potěšit naše milované seniory a jednou za čas jej přivítat mezi námi.

Svou přítomností obohacuje i náš skvělý tým v kuchyni, který už tak vaří výborně. Vždy zde zanechá pár svých zkušeností a rad, které posléze mohou naši šikovní kuchaři využít při své práci. Společně uvařili celkem 6 hlavních jídel a tři polévky dle receptur pana Šmejkala. Nelze nezmínit výborný „Kuřecí závitek se zeleninou, rozmarýnovou omáčkou a opečenými bramborami“ a „Pomalu pečený znojemský plátek s houskovým knedlíkem“. Výborná byla polévka „Zelná s klobásou, bramborami a houbami“. V podstatě bychom zde museli uvést celý seznam vytvořených jídel, protože všechna byla luxusní. Pochutnali si na nich především naši milovaní senioři a to je nejhlavnější, protože právě proto vznikla spolupráce mezi Farní charitou Litoměřice a panem Vladimírem Šmejkalem. Přinést kousek vrcholného kulinářského umění našim klientům a dokázat jim, že i oni si mohou užít jídel, která nebývají běžně dostupná ve stravovacích zařízeních našeho typu. Je to velký bonus a další náš krok ve snaze zkvalitnit život seniorů.

Velice se těšíme, až nás tento vynikající mistr kuchař poctí opět svou návštěvou a my všichni budeme moci zažehnout motory chuťových pohárků a vychutnávat si jídlo na plné obrátky. Zároveň tímto děkuji celému týmu v kuchyni včetně vedoucí stravovacího úseku p. Jitce Žižkové, která perfektně zvládla zajistit veškerou organizaci. Celý tým v zápalu a bezchybně pracoval a stal se tak nezanedbatelným důvodem k tomu, že se vše podařilo uskutečnit ke spokojenosti všech. Vážím si každého, kdo odvede dobrou práci a děkuji.

 

Za Farní charitu Litoměřice                                         ředitelka Mgr. Karolína Wankovská DiS